Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanımız Emir Ali Usta’nın bizleri derinden üzen vefatı sonrasında 7 ay önce Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yönetim kurulu kararı ile üstlenen Sayın Tahammül İlhan, 5 adaylı genel kurulda en yakın rakibine 700 oy fark atarak 786 oyla seçimle işbaşına geldi.

Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanımız Emir Ali Usta’nın beklenmeyen vefatı dolayısıyla pandemi döneminin de eklenmesiyle yapılamayan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı’mızın mali genel kurulu seçimli genel kurulla birleştirildi. Emir Ali Usta’nın vefatı sonrasında görev bölümü yaparak 7 ay önce Kooperatif Başkanlığı’na gelen Sayın Tahammül İlhan, yapılan genel kurulda seçimle işbaşına gelmiş oldu. Demirhane mevkiindeki kapalı pazaryerinde yapılan genel kurula bin 500 kooperatif ortağımızdan bin 9 ortağımız katılım sağladı.

Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanımız Emir Ali Usta’nın bizleri derinden üzen vefatı sonrasında görev bölümü yaparak 7 ay önce Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ge Sayın Tahammül İlhan, 5 adaylı genel kurulda en yakın rakibine 700 oy fark atarak 786 oyla seçimle işbaşına geldi.

 

7. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Yıldırım Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Sayın Murat Özkarayurt’un divan başkanı olduğu genel kurulda 2018, 2019 ve 2020 yıllarına ait yönetim kurulu çalışma, denetim kurulu ve hesap raporları okunarak ibra edildi. TESKOMB genelgesi kapsamında gecikme faiz oranının yüzde 20’ye düşürülerek uygulanması ve yine genelgeye göre 31 Temmuz 2021’e kadar uzatılan takipteki alacakların yeniden yapılandırılması kapsamına yapılandırılan alacakların genel kurulun onayına sunulması kararlaştırıldı.

SANDIK SONUÇLARI

 

Daha sonra mevcut Başkanımız Sayın Tahammül İlhan ile birlikte kooperatif yönetimine talip olan olan Sayın Cem Tamaç, Sayın Cemil Çetin, Sayın Hızır Mahmutoğlu ve Sayın Yadigar Akseki’nin konuşmaları sonrasında seçimlere geçildi. Bin 9 ortağımızın oy kullandığı genel kurulumuzda sandıktan 6 oy geçersiz çıkarken, seçime beyaz liste ile giren Sayın Tahammül İlhan, en yakın rakibi Sayın Cem Tamaç’a 700 oy fark atarak 786 oyla üç yıllığına başkan seçildi. Sandıktan Cem Tamaç’a 86, Cemil Çetin’e 81, Hızır Mahmutoğlu’na 28, Yadigar Akseki’ye ise 22 oy çıktı.

Bin 9 ortağımızın oy kullandığı genel kurulumuzda sandıktan 6 oy geçersiz çıkarken, seçime beyaz liste ile giren Sayın Tahammül İlhan, en yakın rakibi Sayın Cem Tamaç’a 700 oy fark atarak 786 oyla üç yıllığına başkan seçildi. Sandıktan Cem Tamaç’a 86, Cemil Çetin’e 81, Hızır Mahmutoğlu’na 28, Yadigar Akseki’ye ise 22 oy çıktı.

 

“KAYBEDEN YOK, KAZANAN KOOPERATİFİMİZDİR”

 

Seçim sonrası teşekkür konuşması yapan Kooperatif Başkanımız Sayın Tahammül İlhan, yapılan seçimlerde demokrasi bayramı yaşandığını kaydederek, “Burada kaybeden yok, kazanan Mudanya Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’dir” dedi. Sayın Tahammül İlhan başkanlığındaki yönetime Nedim Erzan, Şaban Doktur, Yusuf Ünal ve Arif Cangül seçildi. Orhan Kaynar ve Kazım Demir’in Denetim Kurulu üyesi olduğu yeni dönemde Tahammül İlhan, Nedim Erzan ve Şaban Doktur ise Bölge Birliği Temsilcisi oldu.